Ułatwienia dostępu

        

 

W tym roku nasza szkoła ponownie bierze udział w wyjątkowym wydarzeniu przygotowanym przez Fundację Rodu Szeptyckich - w 231. urodzinach Aleksandra Fredry. Organizatorem spotkania jest wspomniana wyżej Fundacja, która realizując projekt Dom Komedii Aleksandra Fredry, stwarza nam - młodym artystom, niepowtarzalną okazję uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez specjalistów – edukatorów z zakresu dramy, street artu, działań interaktywnych. Dla urozmaicenia, w tej edycji, zdecydowaliśmy się wspólnie stworzyć mural, który zaprezentujemy 19 czerwca 2024 r. w Łaszczowie.


Do projektu włączyli się uczniowie: Agnieszka Borsukiewicz, Agata Stankiewicz, Agnieszka Flak, Agnieszka Pęk, Agnieszka Semaj, Amelia Śniosek, Hanna Kossowska, Julian Szabat, Julia Chmielewska, Julia Kondratiuk, Konrad Leśko, Krystian Mikita, Maciej Przybik, Mikołaj Warszawa, Milena Bielecka, Nikola Jaworska, Aleksandra Jeleń. Opiekunkami projektu były: Pani Katarzyny Krotkiewicz i Pani Anny Potrzeszcz.
We wszystkim wspierała nas koordynatorka projektu, Pani Dorota Cieślik, profesjonalnie zajmująca się sztuką tworzenia murali, która przyjechała do nas z samej Warszawy.
Na początku - 14 maja - odbyły się zajęcia warsztatowe, podczas których dzieliliśmy się informacjami o Aleksandrze Fredrze. Zgromadziliśmy fakty i ciekawostki dotyczące jego życia. Zebraliśmy informacje o twórczości. W czasie pracy w grupach stworzyliśmy szkice, z których Pani Cieślik pomogła nam zrobić projekt na właściwy mural.
W zeszły wtorek - 21 maja, zabraliśmy się do malowania na ścianie. Grupa była bardzo skoordynowana i chętna do pracy. Zwłaszcza że sprzyjała nam bardzo dobra pogoda. To zajęcie wykonywaliśmy zatem w miłej atmosferze, cały czas mogliśmy liczyć na pomoc, wskazówki i wsparcie ze strony Pań nauczycielek oraz Pani Cieślik, która cały czas wspierała nas w realizacji przedsięwzięcia. Z godziny na godzinę można było zauważyć efekty naszej współpracy. W końcu, jeszcze tego samego dnia, udało nam się zakończyć mural. Efekty naszej pracy są zaskakujące. Wplecione elementy humorystyczne - jak chociażby popularne powiedzenie z "Zemsty" - doskonale współgrają z poważnymi aspektami, do których zaliczyć można, na przykład czapkę napoleońską, będąca nawiązaniem do życiorysu Fredry.
Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób będzie chciało zobaczyć efekty naszej artystycznej pracy, do czego gorąco zachęcamy.
Wszyscy miło wspominamy wspólnie spędzony czas. Mieliśmy okazję do integracji, zabawy, rozwijania swojej kreatywności i poszerzenia wiedzy o życiu i twórczości Aleksandra Fredry- komediopisarza, bajkopisarza, poety i pamiętnikarza epoki romantyzmu.
Teraz już tylko wyczekujemy spotkania w Łaszczowie, na które wybierzemy się 19 czerwca!
Tekst: Agnieszka Semaj
Zdjęcia: Agnieszka Pęk

loading...
Akademia Staśka
Akcje SU
Wycieczki
Uroczystości
Sport
Sukcesy
Wydarzenia